EXTERIÉR A OKOLÍ

Prohlédněte si projekt z exteriéru, jeho výhledy a prozkoumejte okolí s nabídkou služeb.

Objekt a jeho přilehlé plochy

Vzhledem ke kompozici budov a limitování stávající zastavěnou plochou bylo nutné provést určité změny.

V rámci komplexu stávajících budov projde projekt postupnou úplnou rekonstrukcí jednotlivých budov samostatně. Rekonstrukce proběhne ve třech následných etapách od budovy „C“ (blíže Komerční bance), přes prostřední budovu „B“ s jejím nádvořím, k budově „A“ (blíže České poště) s rekonstrukcí garáží a přilehlých ploch. Nejedná se o pouhé opravy, ale rekonstrukce všech budov bude komplexní a důsledná – proběhne kompletní vybourání stávajících příček, podlah a prostupů nosnou konstrukcí. Postupně budou vyměněny veškeré původní rozvody – voda, elektřina, topení, kanalizace. Následně dojde k vybudování nových mezibytových a bytových příček dle architektonického projektu. Vyměněny budou veškeré okenní výplně za okna s trojskly a obálky budov budou zatepleny.

Vizualizace finální podoby objektu

panorama residenc eprachatice
bytový dům prachatice panorma residence
bytový dům prachatice panorma residence

Dostatek parkování – garáže, krytá stání, venkovní stání…

Aby byla pokryta potřeba parkování, soustředili jsme se na maximální využití stávajících ploch a vytvoření maxima nových míst. Proto máte na výběr ze 7 samostatných garáží uvnitř nádvoří dostupného přes automatickou vjezdovou bránu na dálkové ovládání. Nově budou v budově „A“ zpřístupněny dvě samostatné dvougaráže přístupné přímo z Vodňanské ulice a jedna společná motogaráž pro příznivce motorek. Uvnitř nádvoří budou k dispozici 4 samostatná parkovací stání a jedna prostorná garáž v budově „A“. Garáže v nádvoří budou uzavřeny novými rolovacími garážovými vraty s dálkovými ovladači a garáže v budově „A“ budou přístupné sekčními vraty Hörmann. Před budovou „B“ vznikne odbouráním stávající terasy nové nádvoří s chodníkem a 7 příčnými + 2 podélnými parkovacími místy. V severní části objektu pro Vás připravujeme dalších 8 parkovacích míst před budovou „C“ (v jednání). Dále je samozřejmě možné využívat pro potřebu parkování veřejná parkovací místa ve Vodňanské i Žižkově ulici.

Klidné prostředí s centrem na dosah ruky

Právě prostředí objektů je jednou ze zásadních dominant celého projektu. Lepší umístění residenčního bydlení v Prachaticích nenajdete. Na severní straně máte skalní útvar Skalka s parkem plným zeleně, který poskytuje klidný a nerušený výhled na celé město. Na jižní straně vidíte přímo na historické centrum města a jste pouhých pár kroků od Malého náměstí. Pošta, poliklinika, škola, školka, autobusové a vlakové nádraží, pekárna nebo supermarket jsou doslova pár minut chůze od objektu. Zároveň je objekt z hlediska ruchu umístěn v klidné části mezi ulicemi Vodňanská a Žižkova tak, že ruch z okolních ulic není na místě vůbec slyšet a poskytuje tak velice klidné místo s perfektní občanskou vybaveností na dosah ruky.

bytový dům prachatice panorma residence
bytový dům prachatice panorma residence

Domov je tam, kde je bezpečno

Vaše bezpečí a pocit jistoty je pro nás klíčové. Pocity domova jsou tak, kde se člověk nebojí, má jistotu a klid v duši. Pro zvýšení už tak vysokého pocitu bezpečí jsme se rozhodli realizovat veškeré vstupy do budov a areálu na zabezpečený přístup skze moderní bezkontaktní technologie. Vjezd na parkoviště a do garáží je umožněn pouze skrze zabezpečenou frekvenci patentové technologie BiSecure dálkového ovládání. Jednotlivé budovy jsou od sebe fyzicky odděleny a vstupy jsou zabezpečeny hliníkovými automatickými dveřmi s bezpečnostními skly connex přístupnými bezkontaktní technologií čipů a čipových karet. Zároveň pro Vaše bezpečí a ochranu majetku budou vstupy do budov monitorovány kamerovým systémem se záznamem.

Komerční zázemí v suterénu objektu

Jsme přesvědčeni, že by objekt měl žít a proto jsme se rozhodli přízemí budov připravit pro komerční využití. V suterénu bodovy „C“ pro Vás připravujeme novou zubní ordinaci a dentální hygienu. V budově „B“ jsou uvažovány prostory pro pobočku banky a kavárnu. Komerční prostory jsou od obytných prostor striktně odděleny a nejsou vzájemně průchozí. Zároveň jsou akusticky nadstandardně odděleny, aby Vás provoz nikterak nerušil a neomezoval. Tímto krokem Vám budou služby ještě blíže a celý objekt ožije.

bytový dům prachatice panorma residence
bytový dům prachatice panorma residence

Celé město na dlani

Výhledy, které v Prachaticích jinde nenajdete a přitom historické centrum na dosah ruky. Jižní výhled přímo na historické centrum s hradbami, Dolní bránu, kostel i náměstí s radnicí. V pozadí se rozprostírá celé město a po okrajích zelená scenérie s výhledy na Libín, Kobylí horu a stráně v celém údolí. Na severní straně si užijete o to klidnější výhledy na Skalku a přilehlý park, kde  se můžete kochat změnami ročních období a proměnami zeleně doprovázené zpěvem ptactva. Množství a rozměry prosklené plochy budov zajistí dostatek světla ze všech světových stran a zároveň úžasné výhledy. Příjemné ticho zas garantuje kvalitní fasádní izolace a technologie izolačních trojskel v oknech.

mapa prachatice

pošta

škola

školka

supermarket

pekárna

autobusové nádraží

  • centrum 5 minut chůze
  • divadlo 7 minut chůze
  • drogerie 3 minut chůze
  • elektro 4 minuty chůze
  • vlakové nádraží 7 minut chůze
  • banka 1 minuta chůze
  • poliklinika 6 minut chůze
  • restaurace 6 minut chůze